Krótka historia


    Nagłówkownia istnieje od trzeciego lutego 2009r. Wszyscy przez cały ten czas staraliśmy się doskonalić w swoim "fachu", co szło nam raz lepiej, raz gorzej.
    Pierwszą współautorką Svitry, założycielki bloga, była Gonia, która pomogła w przekształceniu tej strony w prawdziwą szabloniarnię.
    To właśnie tutaj, na Nagłówkowni, kształciło się wielu genialnych grafików blogosfery, takich jak Carllton, Lav (obecnie Callyn), Alice, Vaneriane, Choco_late czy shadys, a także wielu, wielu innych.
    W historii bloga mieści się wiele wesołych powitań i smutnych pożegnań. W ciągu tych kilku lat nie zabrakło sporych zawirowań i spięć, ale pomimo tego nadal tu jesteśmy. Opuściło nas wiele wspaniałych osób, a jednak mamy też kilka nowych, cennych nabytków w postaci świetnych szabloniarek. Nie zabrakło również głośnych afer i liczących setki komentarzy kłótni, ale wyszliśmy z nich "zwycięsko" (w końcu nadal trwamy!). Z pierwotnej załogi (z pierwszych kilku lat funkcjonowania strony) "ocalała" tylko Svitra - założycielka Nagłówkowni, niemniej mamy tu już wiele osób, które zdążyły się na dobre "wtopić" w strukturę naszego bloga.
    Do czasu zmiany adresu bloga, która nastąpiła oficjalnie siedemnastego lipca 2012r. opublikowaliśmy wspólnie 1220 postów. Kiedy onetowska blogosfera "tonęła" ulokowaliśmy się bezpiecznie na blogspocie. Od tego dnia nie funkcjonujemy już jednak jako Nagłówkownia, ale jako Graphicpoison, czyli graficzna trucizna i nie tworzymy szablonów na Onet, ale na Blogspot.
    Cieszymy się bardzo, że blog nadal działa i możemy przy jego pomocy dzielić się z Wami naszą pasją, jaką jest robienie szablonów. To wszystko nie byłoby możliwe, gdyby nie wsparcie, jakie dajecie nam Waszą obecnością oraz opiniami wyrażonymi w komentarzach. Dziękujemy serdecznie wszystkim stałym, jak i przygodnym czytelnikom, z którymi dzieliłyśmy chwile sukcesów i smutków!

Szablony sprzed zmiany adresu bloga zobaczysz i pobierzesz tutaj:

Naglowkownia.blog.onet.pl

W razie problemów z przystosowaniem starych szablonów do blogspota - proszę pisać pod najnowszym postem podając link do szablonu i link do swojego bloga.

6 komentarzy:

 1. Cześć. Obserwuję wasze prace już od ponad roku. Wszystkie szabloniarki wykonują świetną robotę, to przede wszystkim.
  Miałabym pytanie- w jakich programach wykonujecie swoje prace i w jaki sposób się tego nauczyłyście? :)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja wykonuję je w PSie (Photoshop CS5), niektórzy w Gimpie etc. Na początku warto korzystać z rozmaitych instrukcji (które udostępnia wielu blogowiczów i nie tylko). Przede wszystkim trzeba jednak ćwiczyć. Bez tego ani rusz. Wprawę zyskuje się z czasem, niektórzy jednak zyskują ja szybciej, inni później.

   Usuń
  2. Świetny blog; *

   Usuń
 2. Trzeciego lutego... W moje urodziny (:

  OdpowiedzUsuń
 3. Daty pisze się za pomocą cyferek :>

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jest możliwość pisania słownie dat i innych zapisów cyfrowych. :)
   np"trzydzieści siedem; dwudziestego piątego; mam piętnaście kotów" ...

   Usuń

Obserwatorzy